Pāriet uz galveno saturu
  • LAT
  • RUS
  • ENG
+371 27 778 869
  • deSign
    • Etno produktu līnija
    • Latviešu rakstu zīmes, to nozīme
  • Katalogs
    • Piegāde
  • Atsauksmes
  • Galerija
  • Kontakti

Lieldienu tirdziņā Siguldā

28. mar. 2016
Šogad Siguldas Svētku laukumā tika gatavots Lieldienu Pantāgs uz GRANDEG deSign ugunskura vietas. Sanāca fantastiski garšīgi! 


Izstādē Māja I 2016 Ķīpsalā

16. mar. 2016
30. starptautiskā būvniecības industrijas izstāde “Māja I 2016” - lielākais būvniecības nozares notikums Baltijā, kas tradicionāli pulcē gan interesentus, gan nozares profesionāļus. 

Esam gandarīti par lielo interesi un labajām atsauksmēm par mūsu produktiem! 


Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2016. gadu!

18. feb. 2016, Nav komentāru

Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā

18. feb. 2016, Nav komentāru

Happy Halloween!

18. feb. 2016, Nav komentāru

Dizaina izstādē DIZAINA SALA 2015 Ķīpsalā

18. feb. 2016, Nav komentāru
Mums ir svarīgi, lai katrs produkts priecētu acis. Patīkami, ka pūliņi ir novērtēti – pārvietojamais tirdzniecības stends un ugunskura vieta iekļuvuši Latvijas Dizaineru Savienības gada balvas dizainā grāmatā.


Līgo tirdziņā Ķekavā 2015

29. jūn. 2015, Nav komentāru

Lustīgus svētkus un siltuma pilnu vasaru!

19. jūn. 2015, Nav komentāru
Lai izdodas saņemt vajadzīgo enerģiju un emocijas Līgo un Jāņu laikā! Ņemsim visu skaisto no dabas! Līgosim, kursim jāņuguni, baudīsim šo dabas brīnumu!


Stādu parāde 2015 Siguldā

9. jūn. 2015, Nav komentāru
Siguldas Svētku laukumā šogad rekordlielā apmeklētāju un dalībnieku skaitā pulcējas visi, kam dārzs nav svešs.

Lieldienu Tirdziņā Siguldā

10. apr. 2015

Priecīgas Lieldienas

10. apr. 2015

Klausījosi, brīnījosi, kas aiz kalna gavilēja:
Lieldieniņa braukšus brauca, asnus veda vezumā!

Nāc nākdama, Liela diena, visi bērni tevis gaida,
Visi bērni tevis gaida, aiz vārtiem sasēduši.


Izstādē Māja I 2015 Ķīpsalā

10. apr. 2015

“Māja I” ir lielākais būvniecības nozares notikums Latvijā, kurā tradicionāli piedalās nozīmīgākie, konkurētspējīgākie ražotāji un tirgotāji. Izstādi apmeklē profesionāļi no Baltijas reģiona un visas Eiropas.


Netipiski uz grila vai ugunskura pagatavojami ēdieni

10. apr. 2015

Ir tādi latviešiem klasiski grilēšanas paradumi - šašliks, desiņas un varbūt dažkārt kādi dārzeņi. Patiesībā gan variācijas, ko un kā grilēt ir ievērojami plašākas. Uz grila var tapt arī dažādi kārumi, saldie ēdieni, veģetāri un aromātiski ēdieni. Vasarā ir jāgrilē. Jo dažādāk, jo labāk!

1. Grilēti augļi. Lai piešķirtu sezonas augļiem citu smaržu un garšu, tos var apcept dziestošā ugunskurā. Te noder āboli, bumbieri, banāni, persiki, aprikozes, plūmes, apelsīni, ananasi, u.c. augļi.

Karamelizēti āboli iegūstami, stingrus ābolus uzverot uz iesma un novietojot ļoti tuvu ugunij. Kad miza piebriest un sāk lobīties (apmēram pēc 8 minūtēm), ābolus apviļā cukurā un turpina cept, kamēr cukurs izkūst un augļi pārklājas ar karamelizētu kārtiņu. 

Grilēts ābolu deserts pagatavojams, ja āboliem izgriež serdi un vidiņu pilda ar cukuru, kanēli, gabaliņu vaniļas pāksts, sviesta piciņu, rozīnēm, rūpīgi ietin pietiekami lielā folija loksnē. Cep uz grila, vienu reizi apgrozot, 40-50 minūtes vai līdz brīdim, kad āboli šķiet mīksti. Ābolus var likt tieši pelnos - tad tos ietin divās folija loksnēs. 

Grilēti bumbieri gatavojami līdzīgi. Bumbieriem rūpīgi izdobj vidu (sākot no pamatnes) un pilda ar masu, kas pagatavota no 50 g maltu mandeļu, 2 ēdamkarotēm cukura, 1 ēdamkarotes sviesta un stingri saputota liela olu dzeltenuma. Katru bumbiera pusīti rūpīgi ietin folijā un cep uz karsta grila, vienu reizi apgrozot, apmēram 30 minūtes vai līdz brīdim, kad augļi mīksti.

Grilētu banānus var labi izcept to mizās. Kreoliešu veids - banānus iešķeļ un mīkstumā iespiež 1 tējkaroti cukura, 1 tējkaroti ruma un šķipsniņu kanēļa. Cep uz grila, vienu reizi apgrozot, 10 minūtes. 

Grilēti apelsīni arī gatavojami folijā. Nomizo lielus apelsīnus, sagriež šķēlēs un atkal izveido veselu apelsīnu. Uzkaisa nedaudz brūno cukuru un kanēli un aprasina ar rumu, rūpīgi ietin divās folija kārtas, un cep 10-15 minūtes. 

Iesmi ar dažādiem augļiem. Uz iesmiem pārmaiņus uzver dažādus augļu gabaliņus: 1/4 persika, 1/2 aprikozes, 2-3 cm biezas negatavu banānu ripiņas, ananasu gabaliņus, apelsīnu daiviņas, ābolu un bumbieru šķēles (apslaka ar citrona sulu, lai nepaliek tumšas), plūmes. Cep uz vidējas liesmas, bieži apgrozot, 5-10 minūtes. Uzkaisa cukuru un cep, kamēr augļi pārklājas ar caurspīdīgu izkusuša cukura kārtiņu.

2. Zefīrs uz iesma. Veikalos nopērkami speciāli zefīri (marshmellows), kurus sprauž uz iesma un īsu brīdi (līdz brūnumam) cep uz uguns. Ļoti labs veids, kā pavadīt laiku pie ugunskura un panašķēties. 

3. Kūka uz grila. Pannā liek drupenu mīklu (vienādās proporcijās cukurs, milti un sviests), virs tās ābolus, rabarberus vai ogas un cep uz uguns. Kad apakša brūna, pārmet otrā pannā tā, lai brūnā puse paliktu uz augšu.

4. Grauzdēta maize.
 To apbrūnina uz grila, pārklāj ar garšaugu sviestu. Lieliska piedeva gaļas un dārzeņu ēdieniem brīvā dabā.

5. Grilēts siers. Sieru cienītāji novērtēs grilētu kamambēra sieru ar, piemēram, lāceņu ievārījumu. Lai siers nepiedegtu, zem tā vēlams klāt folliju. Ja gadās būt vīnogu plantācijas tuvumā, labi kūstoša siera šķēles  (Grijeras, Ementāles, Bel Paese, Čederas, Fontina) var tīt katru 4-5 vīnogu lapās. Tīteņus cep uz nelielas liesmas, kamēr siers ir izkusis un uzsūcis lapu izteikto garšu.

6. Dārzeņi uz iesma. Veģetārs šašliku aizstājējs ir dažādi dārzeņi, ko sprauž uz iesma. Gatavi īpaši labi garšos ar kādu mērcīti vai apkaisīti ar zaļumiem. 

7. Pildīti dārzeņi. Tie aizņem ilgāku laiku gatavošanai. Visbiežāk pildīšanai izmanto tomātus, cukini, baklažānus, papriku, kabačus un klasiskākais pildījuma variants ir maltā gaļa ar garšvielām un/vai sieru.

8. Grilētas jūras veltes.  Uz grila vērts likt tikai lielas, gaļīgas garneles. Vislabākais tās neizlobīt, bet izlobītās pusstundu paturēt marinādē (olīveļļa, citronu sula, dažas ķiploka daiviņas, sāls, pipari, pētersīļi).

9. Kotletes ar dūmu garšu. Klasisko kotlešu masu var papildināt ar sieru, dārzeņiem vai sēnēm pildījumā un cept uz oglēm no abām pusēm. Šādas kotletes labi izmantojamas arī hamburgeru pagatavošanai dārza svētkos.

10. Pildītas sēnes. Sēnēm nogriež kātiņus, tukšajā vidiņā pilda sieru vai dārzeņus. Ēd siltas vai atdzisušas.

11. Kartupeļi ar kraukšķīgu garoziņu. Dažādos veidos uz grila var pagatavot kartupeļus, piemēram, sagriežot tos ripiņās, iemarinējot eļļas un garšvielu maisījumā un sadurot uz iesma, cepot. Vai iepriekš novārītus jaunos kartupeļus apbrūninot uz grila, apslakot ar eļļu un garšvielām.

12. Apcepti ķiploki. To garša ir citāda nekā svaigiem ķiplokiem. Veselu ķiploka daiviņu cep pelnos 8-10 minūtes, kamēr tā piebriest un miza sak plaisāt. Izlobītus un notīrītus ķiplokus nedaudz apsāla. 

13. Zupa uz ugunskura ir kā rituāls. Visiem kopā mizot dārzeņu, griezt sastāvdaļas - tas garantē arī gardu rezultātu. Uz gunskura var izveidot speciālu statīvu, uz kura kar katlu ar apaļu dibenu, bet var izlīdzēties arī ar grila restītēm vai pamatni virs ugunskura, kur uzliek katlu. Uz ugunskura vārīt var jebkuru zupu vai sautējumu.

 

Avots: Svetkulaiks.lv

Jaunākie ieraksti

  • Lieldienu tirdziņā Siguldā
    28. mar. 2016
  • Izstādē Māja I 2016 Ķīpsalā
    16. mar. 2016
  • Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno 2016. gadu!
    18. feb. 2016
  • Ziemassvētku tirdziņā Doma laukumā
    18. feb. 2016
  • Happy Halloween!
    18. feb. 2016
  • Dizaina izstādē DIZAINA SALA 2015 Ķīpsalā
    18. feb. 2016
  • Līgo tirdziņā Ķekavā 2015
    29. jūn. 2015

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.


www.grandeg.lv